Late lentewind, dubbelroman
Margreet van Hoorn
Late lentewind
Alle warmte van de wereld
In deze twee romans toont Margreet van Hoorn zich een geboren vertelster met een diep inzicht in de problemen des levens, die zij tekent met een warm, meelevend hart en een gevoelige pen. Beide boeken bevatten een periode uit het leven van twee teleurgestelde, eenzame mensen: Ruuth en Tomas.
Late lentewind
Na een lange strijd besluiten Ruuth, die alle hoop op een huwelijk had laten varen, en Tomas, door het leven hard en cynisch geworden, toch met elkaar in het huwelijk te treden. Het waagstuk wordt echter geen succes. Maar dan wordt hun onverwacht de zorg toevertrouwd van een jongen wiens ouders bij een ongeluk zijn omgekomen. En bij het samen zorgen voor deze jongen groeien ze uiteindelijk toch naar elkaar toe.
Alle warmte van de wereld
In dit vervolg op Late lentewind worden de problemen belicht die Ruuth en Tomas hebben bij de opvoeding van hun pleegzoon, Tom. Toen hij bij hen in huis kwam was hij een eenzame, gesloten jongen van vijftien, die het moeilijk had met zichzelf en zijn omgeving. Ruuth en Tomas worden ouder en kunnen hem lang niet altijd begrijpen. Wel wordt hun huwelijk beter. Wanneer Ruuth ernstig gewond raakt bij een auto-ongeluk, brengt dat in de eerst zo stugge Tom een ommekeer teweeg.